Białołęka
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Białołęka jest dzielnicą stolicy Polski, położoną na prawym brzegu Wisły.

W dzielnicy tej mieszka około 125 tysięcy osób, a jej nazwa była już notowana w dokumentach w XV wieku.

W porównaniu z latami 90-tymi XX wieku liczba ludności tej dzielnicy wzrosła aż 4-krotnie. Najbardziej znaną ulicą Białołęki jest ulica Modlińska, choć można śmiało powiedzieć, że dzielnica ta przez długie lata była traktowana po macoszemu, jeśli chodzi o rozwój, komunikację, udogodnienia dla mieszkańców. Na plus można wskazać wszechobecną zieleń.

Dzielnica ta - podobnie jak kilka innych (np. Ursynów) - nadal określana jest mianem „sypialni” Warszawy. Dużą część nowo powstającej zabudowy stanowią domy jednorodzinne - przede wszystkim w północnej i wschodniej części Białołęki.

Niestety spora część zabudowy tutejszych osiedli powstaje chaotycznie.

Mimo tego, że dzielnica ta jest jedną z najszybciej rozwijających się części Warszawy, jednak wskazuje się na negatywną tendencję do powstawania tutaj osiedli łanowych, o charakterystycznych dla wsi, wydłużonych działkach w miejsce możliwych do realizacji, dokładnie przemyślanych i zaplanowanych urbanistycznie osiedli miejskich z regularną siatką uliczną.

W południowo-zachodniej, przemysłowej części tej dzielnicy nie można nie wskazać takich obiektów jak:

  • Elektrociepłownia Żerań,
  • Oczyszczalnia Ścieków „Czajka”,
  • drukarnia wydawnictwa Agora,
  • Polfa Tarchomin SA
  • czy Coca-Cola HBC Polska.

Znajdziemy tutaj liczne firmy z branży budowlanej czy firmy usługowe, oferujące chociażby pranie wykładzin i dywanów wraz z ich ozonowaniem czy impregnacją. Możliwe jest również obszycie lub usztywnienie już posiadanej wykładziny oraz usunięcie z niej uciążliwej sierści, włosów, plam i niechcianych zapachów, a także ich trwała neutralizacja poprzez wcześniejsze usuwanie roztoczy i innych alergenów. Jest zatem z czego wybierać i okoliczni mieszkańcy nie mają powodu do narzekania, gdyż wszystko można załatwić "na telefon".

Współczesne Białołęka to bardzo doceniana przez jej mieszkańców cisza. Wśród ulubionymi miejsc spacerów jest wymieniany las w Choszczówce i tereny przy wale Wiślanym. Przez wiele lat Białołęka była nawet nazywana zielonymi płucami Warszawy i trzeba mieć nadzieję, że bardzo intensywny rozwój tej dzielnicy tego nie zmieni.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top