Legionowo
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Pranie Dywanów w Legionowie

Legionowo to miasto w województwie mazowieckim o powierzchni 14 km² będące siedzibą powiatu legionowskiego. Jest ono położone w Kotlinie Warszawskiej w odległości ok. 22 km na północ od centrum Warszawy. Miasto należy obecnie do aglomeracji warszawskiej, natomiast w latach 1975–1998 należało administracyjnie do województwa warszawskiego.

Liczba ludności Legionowa wynosi ok. 55 tysięcy mieszkańców.

Historia powstania Legionowa sięga roku 1877, kiedy to w dobrach rodu Potockich oddano do użytku małą stację kolejową Jabłonna, której nazwę zmieniono w 1934 roku na Legionowo. Przeznaczeniem tej linii było połączenie rosyjskich twierdz: Modlina, Warszawy i Dęblina, ale też transport podolskiego zboża do portów nadbałtyckich.Legionowo leży na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem oraz z Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W odległości 7 km od Legionowa znajduje się Jezioro Zegrzyńskie, będące rozpoznawalnym miejscem wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic. Miasto to jest prawie z każdej strony otoczone lasami.

1 sierpnia 1944 roku w Legionowie (jako jedynym mieście poza Warszawą) wybuchło Powstanie Warszawskie.

Z przedwojennej funkcji miasta-letniska Legionowo zmieniło obecnie swoją funkcję w miasto-sypialnię, gdyż powstawały tu głównie osiedla bloków z „wielkiej płyty”: Jagiellońska, Sobieskiego i Piaski.

W związku z realnym zapotrzebowaniem ludności, przez lata przeprowadzono tu wiele inwestycji w infrastrukturę rozrywkowo-sportową oraz kulturalną m.in. w przebudowę Stadionu Miejskiego czy budowę Ratusza Miejskiego z salą widowiskową. Wybudowano też nowoczesne boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej i koszykówki. Zbudowano halę widowiskowo-sportową Arena Legionowo.

Dla lepszej komunikacji oraz poszerzania w społeczeństwie kultury zbudowano Centrum Komunikacyjne z nowoczesną biblioteką i dworcem oraz przebudowano Miejski Ośrodek Kultury.

Z myślą o młodszych mieszkańcach Legionowa oraz o ich czasie wolnym przy zmieniających się porach roku zbudowano skatepark oraz ścieżki rowerowe i zadaszoną halę lodowiska miejskiego.

W znacznym stopniu dofinansowano też lokalną oświatę (m.in. modernizacja szkół) oraz organizuje się lokalnie tematyczne wydarzenia i imprezy kulturalno-sportowe, które powodują, że miasto jest chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania.

Mieszkańcy Legionowa nie mogą też narzekać na brak punktów handlowych i usługowych. Część z nich jest dostępna również "na telefon". Mowa tutaj chociażby o ofercie pralni dywanów, która oprócz prania dywanów i wykładzin, ich obszywania czy usztywniania oferuje profesjonalne usuwanie roztoczy, plam i zapachów poprzez ozonowanie, ale także bardzo dokładne, automatyczne usuwanie sierści i włosów z dywanów oraz, jako najnowszy trend - pranie dywanów i prasowanie garderoby - właśnie "na telefon". Nie trzeba zatem mozolnie wszystkiego pakować do swojego bagażnika i szukać adresu pralni, gdyż jej pracownicy sami podjadą pod wskazany adres, wykonają usługę z użyciem stacjonarnych maszyn przemysłowych, a następnie odwiozą czyste dywany i wyprasowaną odzież pod drzwi zleceniodawcy. W ten sposób każdy może uniknąć niepotrzebnych nerwów przy ręcznych próbach walki z zabrudzeniami, a swój zaoszczędzony czas wykorzystać na ulubione zajęcia w gronie rodziny lub z przyjaciółmi.

 

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top