Praga-Północ
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Praga-Północ to położona w prawobrzeżnej części Warszawy, artystyczna dzielnica z niezależnymi galeriami i szczegółowo dopracowanymi muralami zdobiącymi XIX-wieczne budynki. Liczba jej mieszkańców to w przybliżeniu 65 tysięcy osób, a zajmowana powierzchnia to 11,42 km².

Praga-Północ jest dzielnicą, której zabudowa w dużym stopniu przetrwała II wojnę światową.

Pomijając tereny nadwiślane na Pradze-Północ mało jest obszarów zieleni. Większość z nich kumuluje się w zachodniej części dzielnicy, gdzie znajduje się Park Praski i rozległy obszar ogrodu zoologicznego. Pozostała część dzielnicy nie obfituje w obszary zielone, a jedynymi wyjątkami są: Skwer Antoniego Żurowskiego, skwer na placu Hallera oraz skwer na ul. Objazdowej.

Trochę zieleni znajdziemy na powojennych osiedlach Nowej Pragi, jednak na podwórkach starych kamienic zieleni po prostu brakuje.

Jako jedna z niewielu dzielnic stolicy Praga-Północ zachowała ona swój historyczny charakter, a znaczna część zabudowy pochodzi z przełomu XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku (także z okresu międzywojennego). Znaleźć tutaj można rzadko spotykane w Warszawie, zachowane w całości, zespoły zwartej przedwojennej zabudowy miejskiej – mieszkalnej, ale także przemysłowej.

Uważni obserwatorzy mogą w niektórych miejsca dostrzec folklor warszawski, kryjący się w ubiorach, wystroju mieszkań, a częściowo nawet w kultywowanej przez starszych mieszkańców gwarze warszawskiej.

Aby zachować w odpowiednim stanie w/w wystroje, dywany i ubiory, zapraszamy do skorzystania z naszej pralni dywanów, w której można zamówić na telefon także pranie i prasowanie garderoby oraz odświeżenie pomieszczeń w formie ozonowania, usuwania roztoczy i alergenów oraz usuwania z posiadanych przez tutejszych mieszkańców wykładzin takich uciążliwości jak sierść zwierząt, włosy lub trudne do usunięcia plamy.

W ostatnich latach Praga-Północ staje się coraz bardziej modna, warto więc, by właściciele walczących o klienta lokali usługowych zadbali o ich nieskazitelny wystrój oraz stan i formę ubioru (uniformów) swoich pracowników.

Dzielnica ta przyciąga zainteresowanie także dlatego, że znajduje się tutaj sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny z cebulastą kopułą i katedra św. Floriana z dwiema iglicami, a w okolicy można skorzystać z oferty niekonwencjonalnych barów i klubów muzycznych. W Muzeum Warszawskiej Pragi można obejrzeć stare zdjęcia i przedmioty codziennego użytku, jeszcze bardziej wciągające turystów w historię dzielnicy. Istnieją nawet opinie, że Praga to nie dzielnica Warszawy, tylko całkiem odrębne miasto, ze swoim niepowtarzalnym klimatem - niespotykanym nigdzie indziej. Tutejsi mieszkańcy twierdzą nawet, że wybierając się do innej dzielnicy, to dopiero wtedy jedzie się "do Warszawy". Mimo wszystkich tych "klimatycznych" różnic, widocznych gołym okiem dla każdego zwiedzającego, ale też mieszkańców możemy zapewnić, że pracownicy naszej pralni odbiorą i dowiozą usługę w każdej z dzielnic warszawskich, a więc także tej - wystarczy zadzwonić i zapytać o naszą ofertę.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top