Żoliborz
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Żoliborz to dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Liczba jego mieszkańców wynosi około 53 tysięcy osób.

Żoliborz jest najmniejszą warszawską dzielnicą, jeśli chodzi o powierzchnię, gdyż wynosi ona jedynie 8,5 km². Liczba ludności też nie jest duża, gdyż jest to około 50 tysięcy osób.

Dzielnica ta od zawsze zachwycała, a swoją nazwę zawdzięcza urodzie fragmentu skarpy wiślanej. Widok ten wywołał w dawnych czasach spontaniczny okrzyk w języku francuskim "Joli Bord" co oznacza „Piękny Brzeg” i w ten sposób przypisano temu miejscu spolszczenie wyrazu oczarowania - Żoliborz.

Wiele warszawskich rodzin mieszka tu od pokoleń i traktuje tę niepowtarzalną dzielnicę jak swoją małą ojczyznę. Dzielnica jest nieduża, sympatyczna, z klimatem. Jest przyjazna i mieszkańcom, i gościom.

Możemy śmiało mówić tutaj o magii miejsc, z których korzystają zarówno artyści, jak i zwykli mieszkańcy.

Jest to jedna z dzielnic Warszawy najmniej zniszczonych w czasie II wojny światowej. Można ją podzielić najprościej na 3 części:
  • Marymont-Potok
  • Sady Żoliborskie
  • Stary Żoliborz

Okres największego rozkwitu Żoliborz przeżywał w latach 1919 – 1939. Zbudowano tu dzielnicę na pustkowiu esplanady Cytadeli.

Żoliborska dynamika i twórczość budowlana tamtego okresu nie miały sobie równych w pozostałych częściach Warszawy.

Idea miasta-ogrodu inspiruje wszystkich do dziś.

Bardzo duża część Żoliborza to zatem tereny zieleni (250 ha z 830 ha łącznej powierzchni)

Wśród terenów zielonych można m.in. wskazać:

  • Park Kaskada
  • Park Kępa Potocka
  • Park im. Stefana Żeromskiego
  • Park im. Żołnierzy Żywiciela
  • Park Sady Żoliborskie
  • Park Fosa i Stoki Cytadeli
  • czy Park Osiedlowy Zatrasie.

W dzielnicy tej znajduje się Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II – wielofunkcyjny budynek będący siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ale mieszczący też Muzeum Sportu i Turystyki.

Ale mieszkańcy Żoliborza mogą być dumni nie tylko z ogromu znajdującej się tu zieleni. Mogą też zadbać o miły klimat swoich mieszkań i domów oraz zadbać o pozytywny, fizyczny wizerunek swoich rodzin! Jak to zrobić?

Wystarczy skorzystać z usług naszej pralni dywanów, by zapewnić swoim domowym wykładzinom nowe życie, gdyż nie tylko pierzemy, ale też ozonujemy, obszywamy i wzmacniamy oddane do nas dywany. Tak! Usuwanie roztoczy i alergenów oraz sierści czy włosów jest możliwe do wykonania - w dodatku można to zlecić na telefon. Myślicie, że to wszystko? - Nic bardziej mylnego - oprócz prania dywanów naszą coraz bardziej popularną wśród mieszkańców usługą jest pranie i prasowanie garderoby - też na telefon. Ludziom po prostu brakuje czasu, a mieszkając w stolicy Polski trzeba zadbać o swój image... i my to rozumiemy. Dlatego nie wahaj się i zadzwoń już teraz, by dowiedzieć się o szczegóły i pasujące Ci terminy.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top