Wyszków
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Wyszków to miasto w woj. mazowieckim, znajdujące się 55 km na północny wschód od Warszawy. Dawniej był on prywatnym miastem duchownym Wyszkowo. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ostrołęckiego.

Powierzchnia Wyszkowa to 20,78 km², a jego populacja wynosi około 27 tysięcy mieszkańców.

Miasto położone jest nad Bugiem, na skraju Międzyrzecza Łomżyńskiego i Doliny Dolnego Bugu. W pobliżu znajduje się Puszczy Biała i Puszcza Kamieniecka.

Przed II wojną światową Wyszków liczył 12 tysięcy mieszkańców, z czego połowę stanowili Żydzi. W okresie II wojny światowej Niemcy dokonywali w Wyszkowie masowych egzekucji, zamordowano wtedy m.in. ponad 7 tysięcy mieszkańców (300 zaraz po zajęciu miasta). Miasto zostało prawie całkowicie zniszczone.

W Polsce Ludowej rozbudowano tutaj hutę szkła, a w 1963 r. uruchomiono fabrykę mebli i urządzeń wyposażenia wnętrz. W 1975 r. powstała też filia FSO, a rok później fabryka mebli kuchennych.

Główną formą przemysłu na tym terenie było meblarstwo (Wyszkowska Fabryka Mebli) oraz samochodowy i browar. Obecnie funkcjonuje tutaj huta szkła Ardagh Glass i przemysł metalowy.

Wyszków to dynamicznie rozwijające się miasto, przyjazne zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym i wciąż zachowujące urok niewielkiego miasteczka. Miasto posiada bogatą strukturę sportowo–rekreacyjną: nowoczesny basen, hale sportowe, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Ulicę Sowińskiego można uznać za centrum Wyszkowa, gdyż właśnie tutaj przez ostatnie lata intensywnie powstawały centra handlowe i obiekty usługowe. W tym miejscu znajdziemy jeden z najnowocześniejszych w regionie placów miejskich z kompleksem fontann, możemy wyjść ze znajomymi lub rodziną do kawiarni czy też zrobić rodzinne zakupy, ewentualnie skorzystać z dostępnych punktów usługowych.

A nawet jeśli części przydatnych usług fizycznie nie znajdziemy, to zawsze można je bezproblemowo zamówić na telefon. Najlepszym tego przykładem jest pralnia dywanów (obejmująca swoją działalnością całą Warszawę i najważniejsze okoliczne miasta), oferująca bardzo popularne od pewnego czasu pranie i prasowanie garderoby czy ozonowanie dywanów lub całych pomieszczeń. Główny cel tych profesjonalnych zabiegów to całkowita neutralizacja zapachów oraz usuwanie roztoczy z dywanów(dotyczy to także wszystkich innych alergenów). Właściciele hoteli i restauracji upodobali sobie zwłaszcza bardzo precyzyjne, bo maszynowe usuwanie plam z dywanów, natomiast klienci indywidualni z braku czasu (i nerwów do swoich psów i kotów) coraz częściej wybierają usuwanie sierści i włosów z posiadanych wykładzin. Czasami zdarza się też, że klient posiada pogryziony dywan lub rozprutą wykładzinę, ale nie stanowi to żadnego problemu, gdyż można zlecić zarówno ich usztywnienie, jak też obszycie (z dokładnym doborem koloru przędzy i nici). Jest zatem w czym wybierać.

Swoją funkcję kulturalną w Wyszkowie z powodzeniem pełni Miejsko-Gminna Biblioteka, w której można zapoznać się nie tylko z literaturą, ale też wziąć udział w spotkaniach autorskich, wernisażach wystaw, koncertach i projekcjach filmowych. Jak się można domyślić, biblioteka posiada specjalny dział, zajmujący się zbieraniem pamiątek i informacji z historii miasta oraz regionu.

Prowadzeniem działalności kulturalnej zajmuje się również Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, który organizuje dla ludzi w różnym wieku widowiska taneczne, koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe oraz prelekcje tematyczne. Organizuje on także wydarzenia dla osób bardziej aktywnych i ciekawych całego regionu: wyprawy survivalowe, wycieczki krajoznawcze, piesze i rowerowe, spływy kajakowe, rejsy żeglarskie i wyprawy górskie.

Miasto jest położone na prawym, wysokim brzegu Bugu, na którym dumnie stoi osadzony w historii Wyszkowa Kościół pw. św. Idziego opata. Widok ze skarpy, na której leży miasto również może zachwycić. Zaś u stóp skarpy rozciągają się rozległe łęgi upstrzone oczkami starorzeczy. Za rzeką ciemnieją lasy sosnowe, wśród których schowane jest Rybienko Leśne - część Wyszkowa, z ciekawymi architektonicznie, wkomponowanymi w stary las willami.

Spokojną oazą zieleni z uroczymi alejkami, zachęcającą osoby starsze oraz rodziny z dziećmi do spacerów i odpoczynku, można znaleźć w Parku Miejskim im. Karola Ferdynanda Wazy, przylegającym do nadbużańskiej skarpy.

Piękno krajobrazu można też podziwiać z tarasu widokowego przy moście drogowym, ale by odkryć pozostałe tajemnice, warto wypłynąć łódką lub kajakiem po rzece.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top