Łomianki
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Łomianki to miasto w województwie mazowieckim liczące w przybliżeniu 25 tysięcy mieszkańców a obejmujące powierzchnię 18,5 km².

Jest ono położone 14 km od centrum Warszawy przy drodze krajowej Warszawa - Gdańsk. Łomianki graniczą od południa z Kampinoskim Parkiem Narodowym, a znaczna ich część leży na terenie zalewowym w starorzeczu Wisły, gdzie znajdują się trzy z sześciu jezior gminy: Pawłowskie, Fabryczne i Ostrowskie.Położenie całej gminy to niewątpliwa zaleta dla wszystkich tych, którzy wraz z rodzinami wybrali Łomianki na swoją małą ojczyznę, ale też dla turystów. To świetne miejsce do spędzania wolnego czasu. Przez cały rok samo miasto tętni życiem, a na jego obrzeżach można zbliżyć się do natury, a powrót do stolicy nie stanowi problemu.

Przed II wojną światową Łomianki były wielonarodowościową wsią, którą zamieszkiwali Polacy, Niemcy i Żydzi.

Nazwa Łomianki pochodzi od słów łominy, łomna oznaczających miejsca, w których wylewy rzeki naniosły drzewa lub oznacza równiny z wykrotami po wykarczowanym lesie.

Mieszkańcy i goście zawsze znajdą tutaj coś dla siebie - bez względu na porę roku i zainteresowania, gdyż Łomianki, oprócz oczywistych walorów krajobrazowych, mają doskonale rozwiniętą infrastrukturę związaną z aktywnym wypoczynkiem i czasem wolnym tj. boiska, hale sportowe, korty tenisowe, lodowisko, basen, park linowy czy stadniny koni.

Od roku 1995 w Łomiankach działa też Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II st. o statusie artystycznej szkoły publicznej.

A już od 1947 roku funkcjonuje tu Biblioteka Publiczna, która posiada ponadto dwie filie i pełni rolę lokalnego ośrodka kultury, gdyż organizuje warsztaty animacyjne, konkursy literackie i pokazy filmowe, spotkania autorskie oraz głośne czytania bajek kierowane do najmłodszych).

W Łomiankach istnieje też Dom Kultury (Łomianki Stare) i jego filia (Buraków), w których również odbywają się zajęcia kulturalne i gimnastyczne. Każde dziecko może tu znaleźć coś dla siebie. Organizowane są też zajęcia dla dorosłych. W Domu Kultury odbywają się ponadto koncerty muzyczne, spotkania z autorami książek, bale karnawałowe oraz wystawiane są sztuki dla dzieci.

Kolejnym miejscem wartym "zahaczenia" z całą rodziną jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe (ICDS). Obejmuje ono: basen, halę sportową, strzelnicę, fitness, saunę oraz aulę widowiskowo-koncertową, w której, podobnie jak w Domu Kultury, odbywają się koncerty i imprezy dla dzieci oraz młodzieży.

Nie oznacza to jednak, że brakuje tu handlu - wręcz przeciwnie. Wśród miejsc, gdzie można się wybrać na zakupy można wymienić: Carrefour Market, CH Auchan, Netto market, Biedronkę czy Bazar GS.

Ale to też nie wszystko, gdyż bez wychodzenia z domu można przykładowo zamówić pranie dywanów i prasowanie swojej garderoby czyli po prostu ubrań. Usługa jest profesjonalnie wykonana przez pralnię dywanów i wykładzin, obsługującą także inne okoliczne miasta oraz wszystkie dzielnice Warszawy. Odzież może zostać odebrana i dostarczona pod wskazany adres firmowym transportem, a wachlarz usług obejmuje również takie opcje jak usztywnianie i obszywanie wykładzin, usuwanie roztoczy i innych alergenów poprzez ozonowanie czy wywabianie plam oraz likwidacja sierści, włosów czy niemiłych zapachów z dywanu, a nawet całego pomieszczenia - zatem jest w czym wybierać, a usługi zyskują wciąż na popularności.

Miejskie instytucje i organizacje pozarządowe przygotowują na każdy weekend dla mieszkańców oraz gości Łomianek zróżnicowaną ofertę kulturalno-rozrywkową. Latem funkcjonuje scena na wolnym powietrzu oraz szereg cyklicznych imprez sportowych np. rajdy rowerowe, bieg Łomianek im. Ireny Szewińskiej, wieczorne potańcówki czy warsztaty artystyczne.

Kawiarenki i restauracje zapraszają na pyszne, rodzinne spotkania, a lokalni przedsiębiorcy serwują wspaniałe nalewki, konfitury, miody i czekolady. Można tu również nabyć przepiękne rzeźby, ceramikę i obrazy. Jednym słowem - warto!

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top